Diskusní seminář "JUSTICE 2.0"

Platforma evropské paměti a svědomí srdečně zve na diskusní seminář "JUSTICE 2.0" pod záštitou místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace pana Pavla Bělobrádka, který se bude konat v úterý 13. října 2015 od 14-16 hod na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, nám. Curieových 7, Praha 1 v místnosti č. 120. 

Na semínáři představíme výsledky projektu "Mezinárodní spravedlnost pro zločiny komunismu", v jehož rámci jsme identifikovali dosud žijící osoby zodpovědné za zločiny proti lidskosti spáchané v době komunismu v Evropě. Počítáme mezi ně členy předsednictva Ústředního výboru Komunistické strany Československa a další. 
 
Vystoupí děkan Právnické fakulty Prof. Jan Kuklík, místopředseda vlády ČR Pavel Bělobrádek, manažerka projektu Neela Winkelmannová a členové Mezinárodního právního poradního týmu Platformy evropské paměti a svědomí Roberta Arnold z katedry trestního práva a trestního řádu včetně mezinárodního trestního práva Univerzity v Curychu, Švýcarsko a Prof. Albin Eser, emeritní ředitel Ústavu Maxe Plancka pro zahraniční a mezinárodní trestní právo a bývalý soudce Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii z Freiburgu, Německo.  
Moderátorkou semináře bude Daniela Drtinová
 
Po skončení semináře zveme na promítání dokumentárního filmu "JUSTICE 2.0" od 16.30-17.30 hod.