Odboj proti komunismu - pozvánka

Skautský institut zve na přednášku Radka Schovánka dne 22. června 2015 (pondělí) v 19:00hod., Staroměstské náměstí 4/1, Praha 1. Badatel Radek Schovánek bude přednášet o zákonu 262/2011 Sb. o účastnících odboje a odporu proti komunismu a problematice odboje proti komunistickému režimu a jeho specificích v České republice.

Projekt Justice 2.0

Dne 27. května Platforma evropské paměti a svědomí představila veřejnosti projekt JUSTICE 2.0. Prezentace probíhala v Bruselu a na tiskové konferenci v Praze. Program byl zahájen před hlavní budovou Evropského parlamentu, kde na nádvoří Solidarity odhalil evropský komisař pro vzdělávání, kulturu, mládež a sport Tibor Navracsics skulpturu české umělecké skupiny Pode Bal. Konference představila výstupy právních analýz pod názvem Mezinárodní spravedlnost pro komunistické zločiny. Na závěr dne byl představen dokumentární film Stefana Weinerta Justice 2.0 o smrtelných incidentech na československých hranicích a násilné deportaci bulharských Turků. Projekt podpořil vicepremiér Pavel Bělobrádek, který ho osobně představil na tiskové konferenci v Praze.

Onesvobození 1945

Co si historik Adrian Portmann opravdu myslí o událostech roku 1945

V následujících tezích se snažím shrnout, co si skutečně myslím o skončení druhé světové války a roli Rudé armády v kontextu československého roku 1945, tedy o tématu, jehož se dotýkal rozhovor Jana Němečka publikovaný v LN. A věřte, že se tentokrát jedná o autorizované znění.

Stránky