Diskusní klub Benešov

Politický diskusní klub - UDÁLOSTI A MY. GLOBÁLNÍ OBZORY Z OKEN MÍSTNÍHO LOKÁLU.
TERASA CAFE BAR BENEŠOV, Villaniho 2130 (Domov seniorů, 1. patro)

čtvrtek 26. března 2015, 19.30 h.
Radek Schovánek, badatel Centrum pro dokumentaci totalitních režimů
Co nám říkají archivy StB? Zajímá to dnes ještě někoho? Je boj o archívy bojem o minulost nebo budoucnost?

Ukázka přednášejícího také na webu zde.

Platforma evropské paměti a svědomí odsoudila soudní verdikt, který nevládní organizaci Memorial umísťuje na seznam tzv. zahraničních agentů.

Praha, 12. březen 2015 - Platforma evropské paměti a svědomí odsoudila včerejší soudní verdikt, který nevládní organizaci Memorial umísťuje na seznam tzv. zahraničních agentů. Cílem tohoto opatření současného režimu je bránit v práci mezinárodně známé a vysoce respektované lidskoprávní organizaci v Rusku.

Hydepark ČT24

Před čtvrt stoletím byla rozkazem ministra vnitra Richarda Sachera zrušena StB, jeden z mocenských pilířů komunistického režimu u nás. Co dnes víme o její činnosti a lidech, kteří pro tajnou policii pracovali? Dnes večer (20.2.2015) v Hyde Parku s badatelem Radkem Schovánkem.

Otazník nad jednou nominací

Zveřejňujeme na žádost pana Adriana Portmanna, bývalého předsedy Vědecké Rady ÚSTR a člena našeho spolku, otevřený dopis, který adresuje panu Jiřímu Silnému. Ředitel Ekumenické akademie Jiří Silný v roce 2012 nominoval Michala Uhla do Rady ÚSTR. Dne 9. února 2015 byl na stránkách Deníku Referendum zveřejněn jeho otevřený dopis určený Adrianu Portmannovi, ve kterém je adresát obviňován z křivého nařčení a dále je zásadně napadána jeho osobní i profesní čest. Odpověď Adriana Portmanna odmítla redakce Deníku Referendum po několika dnech mlčení publikovat...

Stránky